Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş Döşeme, Her türlü telefon, elektrik ve enformasyon kabloları ile tesisatların yoğun olduğu, sürekli değişim ve modifikasyon yapılması gereken alanlarda, altyapıda istenilen yükseklikte hacim bırakan, modüler zemin yükseltme sistemidir. 60x60cm Ebatlarında, 30mm ve 40mm kalınlığında Panellerden, 5cm-120cm e kadar istenilen yükseklikte hacim sağlayabilen ayaklardan oluşmaktadır.
Yükseltilmiş Zemin Nedir?

Yükseltilmiş Döşeme Nedir?

60x60cm Ebatlarında, 30mm ve 40mm kalınlığında modüler zemin yükseltme Panelleri ile 5cm-120cm e kadar istenilen yükseklikte hacim sağlayabilen serbest döşeme ayaklarından oluşmaktadır. Ofis Ortamlarında Enkapsüle Panel ve Folyo Kaplı Paneller kullanılmaktadır. Elektrik Yoğunluğu fazla olan ortamlar için üst yüzeyi  Pvc Kaplı, Hpl Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme Panelleri kullanılmaktadır. Panel özüne göre Yük Dayanımı ve Yangın Dayanımı farklılık göstermektedir.
Uygun Fiyatlı – Kaliteli Çözüm

Yükseltilmiş Döşeme Çeşitleri

Yükseltilmiş Zemin Panelleri ve Fiyatları Panel Özüne göre değişmektedir.

SUNTA ÖZLÜ
YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME

B1 Sınıfı 30dk Yangın Dayanımına sahip Sunta Özlü Yükseltilmiş Döşeme Panelleri En Uygun Fiyatlı panellerdir.  Sıkıştırılmış yonga levhadan oluşmaktadır.

KALSİYUM SÜLFAT
YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME

Kalsiyum Sülfat özlü Yükseltilmiş Döşeme Panelleri, A1 Sınıfı Yangın Dayanımı gereken ortamlarda Geri dönüşüm Malzemesinden imal edilmesi nedeniyle öncelikli Tercihtir.

BETON ÖZLÜ
YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME

A1 Sınıfı Yangın Dayanımına Sahip Beton Özlü Yükseltilmiş Döşeme Panelleri (Dolgu Panel veya Yumurta panel) Yerli üretim olup, Yük Dayanımı açısından avantajlıdır.

MODÜLER
SİSTEM

HIZLI
KURULUM

PRATİK
UYGULAMA

KOLAY
MÜDAHALE

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri

Ofislerin Tek Tercihi

ENKAPSÜLE PANEL

Ofis ortamlarında kullanılması planlanan serbest döşenebilen zemin yükseltme sistemleri arasında Uzun ömürlü ve Uygun Fiyatlı, öncelikli Tavsiyemizdir.  Her Tarafı Galvanize çelik sac kaplı olması ile diğer panel modellerine göre daha fazla yük ve yangın dayanımı sağlamaktadır. İstenilen Dekorasyonu oluşturmak için Ayrı üst kaplamalara müsaade eden panel seçeneğidir.

 • Manyetik Tabanlı LVT (Lüks Vinil Karo)
 • Karo Halı
 • Karo PVC
 • Granit – Seramik
 • Ahşap Parke

Enkapsüle Yükseltilmiş Döşeme

ENKAPSÜLE PANEL ÜST KAPLAMA SEÇENEKLERİ

 • LVT (Lüks Vinil Karo)
 • KARO HALI
 • KARO PVC
 • GRANİT SERAMİK
 • AHŞAP PARKE

enkapsüle yükseltilmiş döşeme üzeri manyetik tabanlı lvt
folyo kaplı yükseltilmiş döşeme sistemleri
folyo kaplı yükseltilmiş döşeme sistemleri
En Düşük Fiyat

FOLYO KAPLI PANEL

Enkapsüle Panel Yerine daha uygun fiyatlı çözüm sağlayan Yükseltilmiş Zemin panel seçeneğidir. İstenilen Dekorasyona bağlı ayrı üst kaplama seçeneklerine müsaade etmektedir.
Antistatik Yükseltilmiş Zemin

PVC KAPLI PANEL

Heterojen veya Homojen PVC kaplı Yükseltilmiş Döşeme Panelleri, Elektrik Yoğunluğunun fazla olduğu ortamlarda kullanılmaktadır.

 • Elektrik – Pano Odaları
 • Data center
 • Sistem Odası
 • Call Center Merkezleri
 • Trafo Merkezleri
 • Banka Şubeleri
 • Hes (Hidroelektrik Santralleri)
 • Res (Rüzgar Enerji Santralleri)

pvc kaplı yükseltilmiş döşeme
pvc kaplı yükseltilmiş döşeme sistemleri
Yoğun Sirkülasyonlu Elektrik – Pano Odaları

Hpl Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Antistatik Hpl Laminat Kaplı Paneller, Elektrik Yoğunluğunun fazla olduğu ortamlarda, Aynı zaman da Yoğun sirkülasyon (İnsan Trafiği) varsa, PVC Kaplı panellere kıyasla aşınmalara karşı daha dayanıklı olması nedeniyle tercih edilmelidir.
Laminat Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

PANEL ÜST KAPLAMA SEÇENEKLERİ

 • PVC (Heterojen – Homojen)
 • Hpl Laminat
 • Galvanize Sac
 • Alüminyum Folyo

PANEL ALT KAPLAMA SEÇENEKLERİ

 • Galvanize Sac
 • Alüminyum Folyo

PANEL ÖZÜ SEÇENEKLERİ

 • Sunta Özlü
 • Kalsiyum Sülfat Özlü 
 • Beton Özlü

ALTYAPI AYAKLARI

 • Kalınlık / M14 – M16 – M18
 • 6cm – 150cm Kadar Üretilmektedir.
 • 20cm ve üzeri Yüksekliklerde Kuşaklı Ayak Kullanılmalıdır.

iletken yükseltilmiş döşeme
Woodmart extra feature

İletken Yükseltilmiş Döşeme 

İletken Yükseltilmiş Döşeme Panelleri, Ortamlarda oluşan Yüksek Statik elektriğin insan sağlığına zarar vermesini engellemektedir. üzeri PVC veya Hpl Laminat kaplı Paneller sadece üst kaplama değerleri kadar Antistatik özelliktedir. Altyapı Sisteminden Topraklanmak istenmesi durumunda Panellerin Yalıtkan olması nedeni ile bu mümkün olmamaktadır. Bu nedenle Geliştirilmiş İletken Paneller, Panel içeriğinin Metal baralar ile beslenmesi ve Alt, Üst yüzeylerin Bakır Folyo ve özel yapıştırıcı ile üretilmesi sonucu, Altyapı ayaklarından Topraklama bağlantısı yapılabilir ve insan sağlığına zarar veren Statik elektrik değerlerinin, ortamlarda oluşmasını engellemektedir.
Altyapı Ayakları

Yükseltilmiş Döşeme Ayakları

Panel Dahil Bitmiş Yüksekliği Min. 8cm – Max. 100cm arasında M14 ve M18 kalınlıkta üretilmektedir. h:20cm ve üzeri yüksekliklerde Ayakların birbirine sabitlenmesine yarayan (Kuşak) kullanılmalıdır.  Zeminde bulunan kot hatalarını gidermek için +-2,5cm Ayar payına sahiptir.

Kuşaklı Ayak; ”U” şeklinde ki profil, Yükseltilmiş Döşeme Ayak Kafalarında bulunan kesitlere geçirilip, vidalanması ile ayakların sabitlenmesini sağlar.

altyapı ayakları
yükseltilmiş döşeme kuşaklı ayak
yükseltilmiş döşeme ayakları
Kalıcı Ömürlük Altyapı

Sismik Yükseltilmiş Döşeme Ayakları

Sismik Yükseltilmiş Döşeme sistemi, Kutu Profillerden kendine özgü bağlantı aparatları ile kaynak gerektirmeden altyapı oluşturmaktadır. Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri için 70cm üzeri yüksekliklerde Kutu profil ile konstrüksiyon oluşturulması gerekmektedir. Altyapıda bu denli bir hacim istenmesi ciddi kablo yoğunluğu olması anlamına gelmektedir. Kablo yoğunluğu nedeniyle normal altyapı ayaklarının her 60cm de konması mümkün olmayacağı gibi müdahalelerde daha kalıcı bir altyapı oluşturmak daha doğru olacaktır. Aynı zaman da Kaynaklı imalat nedeniyle altyapı kabloları ve tesisatlar zarar görebilir. Bu nedenle Sismik Yükseltilmiş Döşeme sistemi Modüler yapısı ve kendine özgü bağlantı aparatları ile kutu profillerin birbirleri ile kaynaksız bağlantısını gerçekleştirmektedir.
sismik yükseltilmiş döşeme ayakları

Yükseltilmiş Döşeme Aksesuarları

yükseltilmiş döşeme priz kutusu yer buatı
yükseltilmiş döşeme basamak köşebent
yükseltilmiş döşeme pvc süpürgelik
yükseltilmiş döşeme lineer yer menfezi
yükseltilmiş döşeme rampası
yükseltilmiş döşeme basamak

Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması

As an official stockist of all brands, we offer watches for men & ladies.

Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması, Projelendirme; Yapılacak Mahalde Fire hesabı yapılmalıdır. Panellerin standart 60cmx60cm olması nedeniyle alan içerisinde başlangıç noktasının belirlenmesi, duvar diplerine gelecek kenar parçaların ölçüleri firenin minimize edilmesi açısından önemlidir. Karelaj çalışması ile kullanılacak panel ve ayak miktarları belirlenmelidir. Başlangıç noktasının belirlenmesi ile aks çekilerek çekirdek oluşturulmaktadır. Sonrasında yatay sıra çıkılarak alan içerisine dağıtılacaktır. ‘Yükseltilmiş Döşeme Uygulaması Detayı ‘, ile detaylı montaj adımlarını inceleyebilir, Şantiye ortamında sorunsuz sizlerde uygulama yapabilirsiniz .

Takip Et Twitter and Facebook

dummy-austen
01.

PROJELENDİRME

Kullanılacak Panel ve Ayak Adetlerinin belirlenmesi

02.

FİRE HESABI

Malzeme zayiatını engellemek, Fazla malzeme kullanmamak.

03.

ZEMİN TARAMASI

Bitmiş Yüksekliğin Uygulama ve Üretim öncesi, doğru tespiti

Yükseltilmiş Döşeme Sistemleri ve Detayları Hakkında Detaylı bilgi Alabilirsiniz
Tortor dapibus vivamus parturient nostra sit neque non a vestibulum.
Bizi Instagram ile Takip Edebilirsiniz
İnstagram Sayfamızda Güncel Yapı Ürünleri ve Uygulamaları ile farklı bir çok projeyi bulabilirsiniz.